Evoluce v designu pracovního prostředí
Zdroj: http://www.howdesign.com/design-firm/future-office-design/

Evoluce v designu pracovního prostředí

Úřady v 70. letech byly rigidní pracovní prostory. Byli to složité, objemová-blázen labyrintu rozložení, které připomínaly Interiér kasina. Dalo by se nemohl uniknout. Tam bylo minimální přirozené světlo. Kakofonii hluku-tlachání, v kombinaci s bohatou tappity-tappity kliknutím psacích strojů. Spojený s příležitostným hrčení z vymyšleného nové výpočetní terminálu (jako je Apple II představil v roce 1977, ostatní počítače byly k dispozici).

Viděli jsme několik nevlastní změny vyvíjející se tento úřad modelu v posledních třech desetiletích. Nicméně, nejvíce vzrušující inovace jsou těsně před námi. Třetí prostor bude transformovat kancelář budoucnosti, ale co je to? Jednací salonky býval spojován s leteckými společnostmi, proč jsou pracovního prostoru designéři přijetí konceptu? A jak bude flexibilní pracovní vliv kancelářské design? Budeme zkoumat, jak jsou minulost a současné trendy tvarování úřad budoucí-nejproduktivnější kanceláře všech dob.

Too Much Open Space?

Po 80. letech, tam byl náhlý posun k modernizaci kancelář. Vedoucí pracovníci se rozhodli thattheir vlastní uzavřen věži ze slonoviny „produktivita mohla být zvýšena v případě, že nahradil tradiční“ krychlovou „pracovního prostoru design. Spolupráce a komunita se stala základní trendy pracovního prostoru. Ti, kteří drží penězi byli také spokojeni, protože to znamenalo, kancelářské styl stěny byly sestupuje, takže náklady projektu udělal taky. Časový opotřebovaný, světle šedé boxové zdi spadl dolů. Otevřený prostor byl nový standard.

Tento trend je stále přítomna i dnes. Nicméně, otevřený prostor se nyní stává problémem. Neřeší problém lidí pracujících v různých způsobech a potřebují různé prostory pro různé úkoly.

Cutting Edge, Innovative Space

Každý, kdo se snaží dostat svou hlavu do hluboce zaměřených úkolů, aniž by jejich důvěryhodných sluchátek s funkcí potlačení šumu v rušné, pulzující open space kanceláři ví, jak obtížné je dokončit práci. Tyto dva pojmy zcela juxtapose jeden druhého.

Kritický změna pracoviště designu se začínají objevovat, a to by mohlo nabídnout řešení. Kancelářské návrháři začínají obsahovat škálu pracovních prostorů do svých návrhů, který nahradí jednu prostornou rozvržení pracovní stanice s více diverzifikovaným designu. Některé klíčové oblasti dočkáme integrovány do pokrokové kancelářích teď, a více široce přijato v kanceláři budoucnosti, patří:

kolaborativní pracovní prostory

Kompletní s masivními zdmi pro brainstorming, velkými stoly pro mapování myšlenkové pochody a prezentačních ploch.

office-design

Breakout Oblasti

Uvolněné otevřené prostory pro konzultaci s klienty nebo vedení z člověka na člověka setkání.

office-design-2

lusky

Uzavřený, klidný prostor pro heads-down práce nebo důležitých schůzek, které vyžadují nerušený prostředí.

office-design-3

Třetí Space

Tato terminologie je založena na konceptu se datuje ruský psycholog Lev Vygotsky v časném 1900s. To se vztahuje k teoretickým místo mezi prací a domovem. Pokud jde o jejím nedávným přijetím v kanceláři designu, to může být užitečné myslet na to, jak místě mezi pracovními stanicemi a formální zasedacích místností.

office-design-4

Čtěte více: Podívejte se na projekční firma Ologie v třetím prostoru.

jednací salonky

A prostor nabízející vybavení, jako je Wi-Fi, lenošení, nápojů a jednacích prostorách. Podpůrné dále jen „vždy“ Výkonná. Budou převážně přítomen v kanceláři průmyslových odvětvích, kde se klienti pravidelně navštěvovat, například realitních kanceláří a dopravních uzlů, jako jsou letiště a nádražích.

office-design-5

Můžete se dozvědět více o moderních kancelářských terminologii používané v našem slovníčku pojmů na pracovišti.

Tvořivost a představivost

Odhaduje se, že 47% pracovních míst v USA je v nebezpečí automatizace, nedávná studie však ukazuje. Je všeobecně přijímáno, že tvůrčí odvětví nemůže být automatizován, takže se očekává, že se dočkáme těžkou růst v této oblasti. Pracovní prostory musí posunout k podpoře tento trend tím, že podporuje syrové lidskou představivost jádrem jeho designu.

Návrháři budou vytvářet prostory, které se dostanou na mysl myšlení. Jsme svědky toto rozšíření již, přestože omezení v budoucnu určitě bude vítán. Stoly na stolní tenis, zábava skluzavky a herny jsou všichni v pořádku, dokud nebudou mít dopad pracovní výkon. Rovnováha musí být nalezena.

Firmy si začínají chápat, že přilákat a udržet si nejvyšší kvality talent, musí investovat do firemní kultury a zapojení zaměstnanců. Ve skutečnosti 87% organizací citovat kultury a zapojení jako jednu ze svých nejdůležitějších výzev, o nedávné Deloitte průzkum ukazuje.

Zaměstnanec pohoda a zdraví

Wellness v rámci kanceláře je nezbytné zajistit pracovníkům zůstat v záběru, šťastný a kreativní. V průměru štěstí dává zaměstnancům 12% více produktivní.

Při rekonstrukci pracovního prostoru, nejnovější trendy upřednostňovat blahobyt by měla být v čele procesu navrhování. S více flexibilní pracovní postupy, přičemž držení, jako jsou změny tradiční 9 až 5 hodin nebo práci z domova, konstruktéři zvážit nahrazení společnou přidělené rozvržení pracovní stanice s intuitivně navrhnout