Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti | Spa-Wellness.cz
Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti
Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti
Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti
Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti

Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti

Návštěvníci Ski areálu Razula mají se skipasem hodinový vstup zdarma.

Valašsko je bohatší o další turistickou atrakci. Turistický resort Valachy, jehož součástí jsou hotely Lanterna, Horal a Galik a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku, se rozrostl o nový relaxační areál s termálními bazény se slanou mořskou vodou. Jeho výstavba za přispění dotačních programů ROP trvala téměř dva roky.

Termální bazény, které jsou součástí dokončovaného Sportovně relaxačního centra Horal, se pro zkušební provoz otevřely v posledním týdnu roku 2010. Zdarma nebo za mimořádně zvýhodněných podmínek je mají k dispozici ubytovaní hosté hotelů resortu Valachy, přístupné jsou ale i široké veřejnosti.

Od ledna 2011 je navíc mohou v rámci akce „Lyžuj a plav“ využít zdarma návštěvníci Ski areálu Razula. Při zakoupení celodenního skipasu Horal nebo alespoň půldenního skipasu Razula získají lyžaři vstup na hodinu zdarma. Ostatní návštěvníci od 14 let zaplatí za dvouhodinovou vstupenku 190 Kč, děti od 3 do 13 let 99 Kč, děti od 1 do 3 let mají vstup zdarma. Zvýhodněný rodinný vstup pro dva dospělé a až tři děti vyjde na 400 Kč. Vedle toho návštěvník, který slaví narozeniny, má v tento den jednorázový vstup zdarma.

„Lyžařům – a v létě pak turistům a cyklistům - se díky bazénům otevírá zcela mimořádná příležitost si přes den zasportovat a poté si dopřát relaxaci a zábavu. Podobné bonusy k lyžařským skipasům, obvyklé například v Rakousku či Itálii, jsou zatím u nás výjimkou. Nemůžeme Alpám konkurovat přírodními podmínkami, ale doprovodnými a kvalitními službami rozhodně ano. Přesně díky takovým službám, jako jsou termální bazény, se Zlínský kraj stal v rámci České republiky mimořádně konkurenceschopným,“ uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

Sportovně relaxační centrum s Termálními bazény je součástí jednoho z nejmladších karlovických hotelů, Horalu, který leží u stejnojmenné sjezdovky se snowparkem a snowtubingem. Centrum tvoří prosklená hala s výhledem do údolí, v níž se nachází plavecký bazén dlouhý 20 metrů s bublerem a hydromasážními tryskami, zábavně relaxační bazén s vodními atrakcemi jako jsou divoká řeka, jeskyně či masážní lavice a dětský bazének. K dispozici je také Vital bar a 80 lehátek, k bazénům přiléhá kardio fitness a v rámci stavby bazénů se v brzké době rozšíří i prostory přilehlého Wellness Horal o prostornou saunu s nabídkou saunových rituálů a odpočinkovou místnost s relaxačními lehátky a vodními lůžky. Do léta ještě přibyde venkovní slunící terasa a bude modernizováno víceúčelové sportovní hřiště. „Bazény jsou plněny vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se vzhledem k vysoké kvalitě před použitím chemicky neupravuje, jen se dohřívá k teplotě termálních pramenů - plavecká část na 32°C a relaxační na 36°C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kožní nemoci. Blahodárný vliv ještě násobí použití mořské soli. Díky tomu jsme v regionu jedineční,“ přiblížil manažer Wellness Horal Martin Pařízek.

 

Wellness hotel Horal se do léta po úplném dokončení Sportovně relaxačního centra s termálními bazény a dalším investicím z minulých let stane jednou z nejmodernějších turistických destinací ve Zlínském kraji. Jen za poslední rok zde přibylo také devítijamkové golfové hřiště a čtyřhvězdičkové rezidence pro náročnější hosty. Z dřívějška jsou tu i squashové kurty, golfový simulátor, lanový park a wellness centrum se širokou nabídkou procedur a masáží (včetně masáží prováděných rodilými Thajkami, Srí Lančanem a od začátku roku i dvěma Filipínkami), které patří k největším v Beskydech. Nedávno hotel zavedl celodenní animační programy, které mají hoteloví hosté zdarma. „Horal díky této mimořádně široké nabídce sportovních a relaxačních aktivit získal jedinečné postavení nejen ve Zlínském kraji, ale i v rámci České republiky. Termální bazény navíc skvěle doplnily nabídku vyžití o celoroční aktivitu – i když v létě přijde deštivé počasí a v zimě obleva, mají návštěvníci o zábavu postaráno,“ uvedl vedoucí hotelu Horal Marek Bača.

 

www.valachy.cz

 

Důležité informace:

Investice: 83 mil. Kč (z toho 40% z programu ROP)

Kapacita termálních bazénů: 80 osob (zimní sezóna)

Kapacita wellness centra: 40 osob

Pro výstavbu bazénu byly použity materiály vycházející z místní tradice, tedy kámen a dřevo, v kombinaci s moderními prvky. Stavba byla cíleně připravována tak, aby znamenala co nejmenší zásah do vzhledu krajiny.

 

Architekt Sportovně relaxačního centra: Ing. arch. Jaroslav Ševčík, ARCH.Z.STUDIO Zlín

Kontakt:

Martina Žáčková, turistický resort Valachy, zackovam@hptronic.cz, tel. 725 451 475

Další záznamy v rubrice...

Perfektní skříňky pro wellness? Ocelový korpus a HPL dvířka

13.7.16 | Šatní skříňky vyrobené z ocelové konstrukce a dvířek z HPL (High Pressure Laminate –...

Úspěšná plavba po Jadranu.

Úspěšná plavba po Jadranu.

4.7.16 | Děkujeme všem účastníkům naší úžasné plavby. Vydařilo se počasí, vznikla výborná...

Osvětlení bazénu nejen pro romantické chvilky eSVETLO

10.6.16 | Stavíte bazén a přemýšlíte možnostech jeho osvětlení? Poradíme vám, jaké jsou možnosti...

Srpnový letní tábor pro rodiče s dětmi.

Starořecké mince

5.4.16 | Cesta časem do starověkého Řecka aneb po stopách antických olympijských her Místo:...

Veletrh krásy opět v Letňanech.

pozvánka

4.3.16 | Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA 2016 JARO se nám blíží a příští týden vypukne ve vší...

WELLNESS AKADEMIE ČAW

27.12.15 | Vzdělávací aktivity asociace jsme vyčlenili na speciální webové stránky http://www.akademiewellness.cz Postupně...

Facebook