Osvětlení bazénu nejen pro romantické chvilky eSVETLO | Spa-Wellness.cz

Osvětlení bazénu nejen pro romantické chvilky eSVETLO

Stavíte bazén a přemýšlíte možnostech jeho osvětlení? Poradíme vám, jaké jsou možnosti bazénového osvětlení. Máte bazén již postavený, ale je neosvětlený a v noci příliš temný? Prozradíme vám elegantní řešení, kvůli kterému nebudete muset bazén znovu rozkopat pro přívod kabelů. V osvětleném bazénu se budete cítit příjemněji a budete v něm moct trávit více času po setmění. Zároveň také získáte také zářivou tůň, která svítí v zahradě a umožňuje tlumeně osvětlené posezení kolem ní.

Osvětlení bazénu nejen pro romantické chvilky

Stavíte bazén a přemýšlíte možnostech jeho osvětlení? Poradíme vám, jaké jsou možnosti bazénového osvětlení. Máte bazén již postavený, ale je neosvětlený a v noci příliš temný? Prozradíme vám elegantní řešení, kvůli kterému nebudete muset bazén znovu rozkopat pro přívod kabelů.

V osvětleném bazénu se budete cítit příjemněji a budete v něm moct trávit více času po setmění. Zároveň také získáte také zářivou tůň, která svítí v zahradě a umožňuje tlumeně osvětlené posezení kolem ní.

Podvodní světla

Nejpůsobivějším osvětlením jsou určitě podvodní bazénová světla. Ta dodají vodní ploše jedinečný a magický efekt a zároveň také zvýší celkovou bezpečnost provozu bazénu.

Dříve se pro tyto účely hojně využívala halogenová světla. Dnes se však od nich pomalu, ale jistě upouští a využívají se především LED zdroje, které mají delší životnost a menší spotřebu.

Nejlepšího světelného rozvržení dosáhnete umístěním světel po delších stranách bazénu. Není totiž příjemné plavat proti světlu, které by vás oslňovalo,“ říká Zuzana Zicháčková z poradensko-prodejního webu eSvětlo.cz.

Podvodní LED svítidlo Kapego Power spot 6x2W. eSvětlo.cz - 6 414,- Kč s DPH. http://www.esvetlo.cz/podvodni-svitidlo-kapego-power-spot-6x2w-ww---light-impressions

 

Abyste si ušetřili práci, je vhodné podvodní osvětlení řešit už při stavbě bazénu kvůli přívodu kabelů. Počet světel by měl reflektovat velikost bazénu, zpravidla vám postačí 2 až 3 kusy na jedné straně u standardně velkých bazénů. Instalace podvodního osvětlení vždy vyžaduje odborný zásah elektrikáře.

Podvodní LED svítidlo Wave II 24W.

eSvětlo.cz - 9 999,- Kč s DPH. http://www.esvetlo.cz/podvodni-svitidlo-wave-ii-24w-led-726lm-rgb-460-630nm---light-impressions

Bezpečnost především: orientační světla

Při plánování bazénového byste určitě neměli opomenout také nasvícení bazénových schůdků a cestiček kolem něj. Kromě estetického zpestření tím zvýšíte bezpečnost, kterou zejména na mokrém a kluzném povrchu není dobré podceňovat.

Pro lepší orientaci si okraj celého bazénu můžete zvýraznit LED páskou, která posune design bazénu na další úroveň. Na schody nebo cestičku okolo bazénu pak doporučujeme umístit zápustná světla.

LED páska i venkovní zápustná světla by měla mít opět vysoký stupeň elektro krytí. To znamená minimálně IP 44, abyste se nemuseli bát jejich kontaktu s vodou, ať již bazénovou, nebo dešťovou,“ upřesňuje Zuzana Zicháčková z eSvětlo.cz.

 

Zápustné LED svítidlo Downunder. eSvětlo – 1088,- Kč s DPH. http://www.esvetlo.cz/venkovni-svitidlo-downunder-led-14-kamen-sediva-230v-led-08w---big-white-profesiona

 

Plovoucí světla, co frčí

Pokud se už koupete v bazénu, který není osvícen, a chtěli byste to změnit, vhodnou volbou pro vás mohou být svítidla, která plavou na vodní hladině. V kombinaci s podvodními svítidly pak mohou být skvělým doplňkem pro umocnění romantické atmosféry.

Módním trendem bazénového osvětlení jsou barevná plovoucí světla. Obsahují nabíjecí akumulátor a ovládají se dálkovým ovladačem.

Plovoucí světla můžete bez obav položit na vodní hladinu. Díky vysokému stupni krytí, které by mělo odpovídat hodnotě IP 68, je to naprosto bezpečné,“ říká Zuzana Zicháčková a dodává: „Pro jistotu by si měl ale zákazník vždy předem ověřit, zda svítidlo skutečně splňuje tuto předepsanou hodnotu.

 

Venkovní přenosné LED svítidlo MAGIC. eSvětlo.cz - 4099,- Kč s DPH. http://www.esvetlo.cz/venkovni-svitidlo-magic-prenosna-dobijeci-25cm-rgb-230v-led-ip68---design---rendl

Svítidla můžete pustit po bazénu, nebo je také naaranžovat v jeho okolí. Dálkovým ovladačem si potom podle nálady můžete vybrat některou z šesti zářivých barev - žlutá, červená, zelená, modrá, azurová a fialová.

 

Další záznamy v rubrice...

Perfektní skříňky pro wellness? Ocelový korpus a HPL dvířka

13.7.16 | Šatní skříňky vyrobené z ocelové konstrukce a dvířek z HPL (High Pressure Laminate –...

Úspěšná plavba po Jadranu.

Úspěšná plavba po Jadranu.

4.7.16 | Děkujeme všem účastníkům naší úžasné plavby. Vydařilo se počasí, vznikla výborná...

Osvětlení bazénu nejen pro romantické chvilky eSVETLO

10.6.16 | Stavíte bazén a přemýšlíte možnostech jeho osvětlení? Poradíme vám, jaké jsou možnosti...

Srpnový letní tábor pro rodiče s dětmi.

Starořecké mince

5.4.16 | Cesta časem do starověkého Řecka aneb po stopách antických olympijských her Místo:...

Veletrh krásy opět v Letňanech.

pozvánka

4.3.16 | Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA 2016 JARO se nám blíží a příští týden vypukne ve vší...

WELLNESS AKADEMIE ČAW

27.12.15 | Vzdělávací aktivity asociace jsme vyčlenili na speciální webové stránky http://www.akademiewellness.cz Postupně...

Facebook