Bohatý wellness program přinesla konference ČAW v Karlových Varech | Spa-Wellness.cz
Bohatý wellness program přinesla konference ČAW v Karlových Varech
Bohatý wellness program přinesla konference ČAW v Karlových Varech
Bohatý wellness program přinesla konference ČAW v Karlových Varech
Bohatý wellness program přinesla konference ČAW v Karlových Varech

Bohatý wellness program přinesla konference ČAW v Karlových Varech

Přes 100 účastníků, 15 přednášek, 12 vystavovatelů, diskuse, hosté, relaxační program, konferenční wellness cvičení i slavnostní večerní program s tombolou i tancem. Jaké to bylo v Karlových Varech?

Ve dnech 6. a 7. října se uskutečnila konference České asociace wellness s názvem WELLNESS JAKO PREVENCE. Stovka účastníků přivítala bohatý a rozmanitý program. První den přinesl tři bloky přednášek na zajímavá témata, konferenční wellness cvičení, diskuse i slavnostní večerní program s tombolou i tancem. Na úvod večera přišlo velké překvapení - promítnutí multimediálního programu obrazů Zdeňka Hajného se snímky vesmírných objektů a relaxační hudbou. Nechyběl také pohyb v podobě osvěžující zumby. Druhý den účastníci konference navštívili čtyři wellness provozy a hotely v Karlových Varech. Velmi poutavá byla i prohlídka města s průvodcem.

Konference připravila odborný program a vedle 15 přednášek probíhaly průběžné workshopy a prezentace vystavovatelů v předsálí. Prezentovalo se 12 firem, jejichž zástupci představili zajímavé novinky v oblasti wellness produktů a služeb. Největší prostor patřil generálnímu partnerovi, společnosti Fatalia s vioforterapií a termoterapií. Na mnohých místech si zájemci mohli představené zařízení i vyzkoušet. V předsálí tedy probíhal po celou dobu čilý ruch, diskutovalo se, zkoušelo a prohlíželo. A co v sále? Zde bylo o poznání klidněji a každá dvacetiminutovka vyhrazená jedné přednášce utekla jako voda. Přednášející zodpověděli několik dotazů a v závěru konference pak proběhl kulatý stůl představenstva ČAw s diskusí účastníků. Ke slovu a pozdravům konferenci se dostali i významní hosté konference - Ing. Radek Chaloupka, zástupce MMR ČR, Ing. Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, zástupci vysoké školy Palestra, HK. Konference byla pořádána ve spolupráci s AHR, APR a projektem AQUAINFO.cz pod záštitou ing. Kamila Jankovského ministra MMR ČR.

Na konferenci se sešli jak členové ČAW nebo APR, tak další zájemci - odborníci z oblasti wellness a fitness, zástupci firem podnikajících v těchto oblastech, dodavatelé, hoteliéři, provozovatelé wellness center i další zájemci. Mezi účastníky přišla i třicítka zájemců o problematiku z řad studentů škol. Konferenci hostil designový hotel ALICE a jeho balneo centrum BALNEO POPPY. Hotel plánuje přístavbu wellness centra a i tento fakt byl pro účastníky konference zajímavým tématem k diskusím. Jelikož se jedná o nedávno otevřený provoz, je zde vidět rezervy např. v chodu restaurace a baru, nicméně velká akce se stala jistě i zatěžkávací zkouškou a vylepší některé zdejší procesy.

Plně obsazená konference dala prostor nejen pro odborný program, ale i pro neformální setkání, navázání nových kontaktů, vzájemnou výměnu zkušeností. Někteří zájemci využili možnost prodloužení pobytu v Karlových Varech a také účast na souběžně probíhajícím Karlovarském týdnu nebo přehlídce TOURFILM.  

Druhý den účastníci konference vyrazili na prohlídku Karlových Varů s průvodcem. Výborný výklad, spousta zajímavých údajů i z historie lázeňství na Karlovarsku - to byl pěkný začátek poznávací části konference. Po dvouhodinovém poznávání města čekala první exkurze. SPA HOTEL SCHLOSSPARK v kopci poblíž karlovarské Vřídelní kolonády má kategorii 4*SUPERIOR. Ujala se nás naprosto skvělá ředitelka hotelu a kdybychom nespěchali na další prohlídku, setrvali bychom ještě hodně dlouho. Zkušenosti z provozu balneo zóny a celého hotelu, prohlídka vybavení i nádherné výhledy z terasy - to vše nás velmi zaujalo. Krásný hotel, skvělá atmosféra a příjemný personál  to je určitě důvod k nějaké další brzké návštěvě. Další exkurze byla v Hotelu Thermal. Hotel nelze přehlédnout, má velkou ubytovací kapacitu a známý venkovní bazén, jehož voda je částečně termální. Vyhlídka z 15. podlaží, kde je centrum suchých procedur byla také pěkná. V suterénu jsme prohlídli balneo zázemí, které však s wellness atmosférou nemá nic společného... A už jsme se těšili do SPA & WELLNESS hotelu Carlsbad Plaza. Zde jsme se ocitli vlastně omylem, vyslechli jen krátké informace, prohlédli si lobby a prošli do recepce Medical Spa Gallery. S podvečerní únavou jsme přivítali poslední přesun ekovláčkem až před Zámecké Lázně, který má stejného provozovatele jako Carlsbad Plaza. Zámecké Lázně patří mezi nejkrásnější lázeňská centra v Evropě a i pro nás to byl skutečný vrchol konference a druhého dne. Jedním slovem - nádhera. Provoz využívá dvou vlastních pramenů a v centru je unikátní bazén s termominerální vodou, jediný tohoto druhu v ČR. Shlédli jsme multimediální program - hru světel, vodní tříště, projekce. Tento program pro relaxaci v bazénu vhodně doplňuje léčebné balneo procedury a masáže. Obdivovali jsme rozsáhlé přírodně skalnaté plochy v objektu i skvělé architektonické zpracování.

Poděkování ČAW patří majiteli Hotelu Alice p. M. Šetinovi za výhodné podmínky pro naší akci, všem partnerům, přednášejícím, vystavovatelům, p. Štestákovi za zajištění doprovodného programu a všem účastníkům za skvělou atmosféru.

Další záznamy v rubrice...

Perfektní skříňky pro wellness? Ocelový korpus a HPL dvířka

13.7.16 | Šatní skříňky vyrobené z ocelové konstrukce a dvířek z HPL (High Pressure Laminate –...

Úspěšná plavba po Jadranu.

Úspěšná plavba po Jadranu.

4.7.16 | Děkujeme všem účastníkům naší úžasné plavby. Vydařilo se počasí, vznikla výborná...

Osvětlení bazénu nejen pro romantické chvilky eSVETLO

10.6.16 | Stavíte bazén a přemýšlíte možnostech jeho osvětlení? Poradíme vám, jaké jsou možnosti...

Srpnový letní tábor pro rodiče s dětmi.

Starořecké mince

5.4.16 | Cesta časem do starověkého Řecka aneb po stopách antických olympijských her Místo:...

Veletrh krásy opět v Letňanech.

pozvánka

4.3.16 | Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA 2016 JARO se nám blíží a příští týden vypukne ve vší...

WELLNESS AKADEMIE ČAW

27.12.15 | Vzdělávací aktivity asociace jsme vyčlenili na speciální webové stránky http://www.akademiewellness.cz Postupně...

Facebook